Slider collection (1.0.5) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Bottom
ru: Снизу

en: Items
ru: Элементы

en: Loop
ru: Цикл

en: Navigation
ru: Навигация

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Installed
ru: Установлено

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: About
ru: Информация

en: Effect
ru: Эффект

en: Speed
ru: Скорость

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ru: Отображать связанные сущности с помощью entity_view().

en: Gutter
ru: Канавка

en: Mobile breakpoint
ru: Мобильный брикпоинт
