Slider Pro (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Bottom
fr: Bas

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Fields
fr: Champs

en: Up
fr: Haut

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Other
fr: Autre

en: Down
fr: Bas

en: Duration
fr: Durée

en: Delay
fr: Délai

en: Buttons
fr: Boutons

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Installed
fr: Installé

en: height
fr: hauteur

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Full width
fr: Pleine largeur

en: Arrows
fr: Flèches

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: Center left
fr: Au milieu à gauche

en: Center right
fr: Au milieu à droite
