Slider Pro (8.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Background
ja: 背景

en: Top
ja: トップ

en: Options
ja: オプション

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Bottom
ja: ボトム

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Fields
ja: フィールド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Up
ja: 上へ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Other
ja: その他

en: Loop
ja: ループ

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Shuffle
ja: シャッフル

en: Down
ja: 下へ

en: Position
ja: ポジション

en: Duration
ja: 期間

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Stop
ja: 停止

en: Delay
ja: 遅延

en: Buttons
ja: ボタン

en: Transition
ja: 遷移

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: Installed
ja: インストール済み

en: height
ja: 高さ

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: Center left
ja: センター 左

en: Center center
ja: センター 中央

en: Center right
ja: センター 右
