Slider Pro (8.x-1.0-beta4) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Arrows
kn: ಬಾಣಗಳು
