Slider Pro (8.x-1.0-beta4) - en to vi translation catalogue (49 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: General settings
vi: Thiết lập chung

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: Background
vi: Nền

en: Top
vi: Đầu

en: ID
vi: Mã

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Advanced Settings
vi: Thiết lập nâng cao

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Bottom
vi: Cuối

en: Not found
vi: Không tìm thấy

en: Fields
vi: Các trường

en: Normal
vi: Bình thường

en: Up
vi: Lên

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Other
vi: Khác

en: Loop
vi: Lặp

en: General Settings
vi: Thiết lập chung

en: Shuffle
vi: Trộn

en: Down
vi: Xuống

en: Position
vi: Vị trí

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Stop
vi: Dừng

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Fade
vi: Mờ

en: Slide
vi: Trượt

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: height
vi: độ cao

en: Top left
vi: Trên trái

en: Top right
vi: Trên phải

en: Bottom right
vi: Dưới phải

en: Bottom left
vi: Dưới trái

en: Autoplay
vi: Tự động phát

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Pause
vi: Tạm dừng

en: Arrows
vi: Mũi tên

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: None (original image)
vi: Không (ảnh gốc)

en: Image style: @style
vi: Kiểu dáng ảnh: @style

en: Keyboard
vi: Bàn phím
