Slider Pro (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Top
it: In cima

en: Options
it: Opzioni

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Bottom
it: In fondo

en: Not found
it: Non trovato

en: Fields
it: Campi

en: Normal
it: Normale

en: Up
it: Su

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Other
it: Altro

en: Loop
it: Iterazione

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Shuffle
it: Ordine casuale

en: Down
it: Giù

en: Position
it: Posizione

en: Duration
it: Durata

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Transition
it: Transizione

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: height
it: altezza

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Pause
it: Pausa

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Center left
it: Centro sinistra

en: Center right
it: Centro destra

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini
