Slider Pro (8.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Top
tr: En üst

en: Options
tr: Seçenekler

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Bottom
tr: Alt

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Up
tr: Yukarı

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Other
tr: Diğer

en: Loop
tr: Döngü

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Down
tr: Aşağı

en: Position
tr: Konum

en: Duration
tr: Süre

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delay
tr: Gecikme

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Transition
tr: Geçiş

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Installed
tr: Kurulu

en: height
tr: yükseklik

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Center left
tr: Orta sol

en: Center right
tr: Orta sağ

en: Option set
tr: Seçenek grubu

en: Configure Image Styles
tr: Resim Stillerini Yapılandır
