Slider Pro (8.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Top
uk: Зверху

en: Options
uk: Опції

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Bottom
uk: Знизу

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Fields
uk: Поля

en: Normal
uk: Звичайне

en: Up
uk: Вгору

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Other
uk: Інше

en: Loop
uk: Цикл

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Shuffle
uk: Перемішати

en: Down
uk: Вниз

en: Position
uk: Позиція

en: Duration
uk: Тривалість

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Stop
uk: Зупинити

en: Delay
uk: Затримка

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Transition
uk: Перехід

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Installed
uk: Встановлено

en: height
uk: висота

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Pause
uk: Призупинити

en: Backwards
uk: Назад

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Center left
uk: У центрі ліворуч

en: Center center
uk: У центрі посередині

en: Center right
uk: У центрі праворуч

en: Full screen
uk: Повноекранний

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень
