Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (35 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Article
gu: લેખ

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: More
gu: વધુ

en: On
gu: ચાલુ

en: Link
gu: કડી

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gu: @site જાળવણી હેઠળ છે. અમે ટૂંક સમયમાં પાછા આવી જઇશું. તમારી ધીરજ માટે આભાર.

en: Tools
gu: સાધનો

en: Close
gu: બંધ

en: Administrator
gu: સંચાલક

en: 1
gu: ૧

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: User account
gu: વપરાશકર્તાનું ખાતુ

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો

en: Save comment
gu: ટિપ્પણી સાચવો
