Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (109 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Register
he: הרשמה

en: Suffix
he: סיומת

en: Username
he: שם משתמש

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: Article
he: כתבה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Teaser
he: תקציר

en: Picture
he: תמונה

en: Email
he: דוא"ל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Logo
he: לוגו

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Banner
he: באנר

en: Tools
he: כלים

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Close
he: סגירה

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: Video
he: וידאו

en: Diff
he: שינוי

en: Link color
he: צבע קישור

en: Products
he: מוצרים

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Edit profile
he: עריכת פרופיל

en: pending
he: בהמתנה

en: Administrator
he: מנהל

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: Member
he: חבר

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Compact
he: קומפקטי

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Java
he: ג'אווה

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Warnings
he: אזהרות

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Main page content
he: תוכן

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Wide
he: רחב

en: Block types
he: סוגי בלוקים

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Narrow
he: צר

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.
