Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (53 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: Link color
kn: ಕೊಂಡಿಯ ಬಣ್ಣ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: 1
kn: ೧

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
