Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (167 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Register
pl: Rejestracja

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Article
pl: Artykuł

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: File
pl: Plik

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Icon
pl: Ikona

en: Teaser
pl: Skrót

en: Picture
pl: Obraz

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Footer
pl: Stopka

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Fields
pl: Pola

en: Count
pl: Liczba

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Banner
pl: Baner

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Close
pl: Zamknij

en: Full
pl: Pełny

en: Token
pl: Wzorzec

en: Video
pl: Wideo

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Products
pl: Produkty

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Edit profile
pl: Edytuj profil

en: pending
pl: oczekiwanie

en: Tab Title
pl: Tytuł zakładki

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Credentials
pl: Kwalifikacje

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Video file
pl: Plik Video

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Status message
pl: Komunikat

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Apps
pl: Aplikacje

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Wide
pl: Szeroki

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Block types
pl: Typy bloków

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: Delete media
pl: Usuń media

en: Save media
pl: Zapisz media

en: Publish media
pl: Publikuj media

en: Unpublish media
pl: Wstrzymaj publikację mediów

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: A locally hosted audio file.
pl: Przechowywany lokalnie plik audio.

en: A locally hosted video file.
pl: Przechowywany lokalnie plik video.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pl: Zdalne wideo z YouTube lub Vimeo.

en: Media Library thumbnail (220×220)
pl: Miniaturka biblioteki mediów (220x220)

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval

[ctx: PHP date format]
en: j  F,  Y
pl: j F, Y
