Stratus Meridian Developer Portal (3.0.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Username
ur: اسم صارف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: RSS feed
ur: آر ایس ایس فیڈ

en: Article
ur: مضمون

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: File
ur: فائل

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: Audio
ur: آڈیو

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Email
ur: ای میل

en: Logo
ur: لوگو

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔
