Stratus Meridian Developer Portal (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Image
ur: تصویر

en: Category
ur: زمرہ

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
