Small ads (2.0.13) - en to ro translation catalogue (74 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Categories
ro: Categorii

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Types
ro: Tipuri

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: User
ro: Utilizator

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Good
ro: Bun

en: Never
ro: Niciodată

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Comment
ro: Comentariu

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Authored by
ro: Autor

en: 1 year
ro: 1 an

en: Desc
ro: Descendent

en: @count comments
ro: @count comentarii

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Authored on
ro: Scris pe

en: next ›
ro: următor ›

en: Languages
ro: Limbi

en: Map
ro: Hartă

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Last changed
ro: Ultima actualizare

en: Apply
ro: Aplică

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Offset
ro: Decalaj

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Keyword relevance
ro: Relevanță cuvânt-cheie

en: Number of comments
ro: Număr de comentarii

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Temporary
ro: Temporar

en: Search index
ro: Index căutare

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Comment count
ro: Contor comentarii

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Offer
ro: Ofertă

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Search result
ro: Rezultat căutare

en: Asc
ro: Ascendent

en: %time hence
ro: %time de aici înainte

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ro: Data în format SSAALLZZ.

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
