Smart Content (3.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Group
id: Grup

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: True
id: Benar

en: Default
id: Bawaan

en: Block
id: Blok

en: Conditions
id: Kondisi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Browser
id: Peramban

en: Add Block
id: Tambahkan Blok

en: Negate
id: Meniadakan

en: Select
id: Pilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Broken
id: Rusak

en: Remove block
id: Hapus blok
