Smart Content (3.1.0) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Group
pt: Grupo

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Number
pt: Número

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: True
pt: Verdadeiro

en: Default
pt: Padrão

en: Block
pt: Bloco

en: Is default
pt: É padrão

en: Contains
pt: Contendo

en: Conditions
pt: Condições

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Configuration
pt: Configurações

en: Operator
pt: Operador

en: Equals
pt: Igual

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Key
pt: Chave

en: Browser
pt: Navegador

en: Add Block
pt: Adicionar Bloco

en: equals
pt: igual

en: Negate
pt: Negar

en: Select
pt: Selecionar

en: Common
pt: Comum

en: Condition type
pt: Tipo de condição

en: Blocks
pt: Blocos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: If
pt: se

en: Starts with
pt: Começa com

en: Boolean
pt: Booleano

en: Broken
pt: Com problemas

en: Remove block
pt: Remover bloco

en: Is empty
pt: Está vazio

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Add Condition
pt: Adicionar Condição
