Smart Date (3.4.0-beta1) - en to gl translation catalogue (82 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Time
gl: Hora

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: never
gl: nunca

en: After
gl: Despois

en: Separator
gl: Separador

en: days
gl: días

en: Never
gl: Nunca

en: Custom
gl: Personalizado

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: All day
gl: Todo o día

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Expose
gl: Expoñer

en: Operator
gl: Operador

en: Plain
gl: Simple

en: Duration
gl: Duración

en: second
gl: segundo

en: to
gl: a

en: Parameters
gl: Parámetros

en: First
gl: Primeiro

en: Limit
gl: Límite

en: times
gl: veces

en: first
gl: primeiro

en: third
gl: terceiro

en: fourth
gl: cuarto

en: fifth
gl: quinto

en: day
gl: día

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Revert
gl: Volver

en: Join
gl: Unirse

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Yearly
gl: Anualmente

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: @count minutes
gl: @count minutos

en: Values
gl: Valores

en: About
gl: Información

en: and
gl: e

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Instances
gl: Instancias

en: Bundle
gl: Paquete

en: Uses
gl: Usos

en: Repeats
gl: Repítese

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Weight for row @number
gl: Peso para a fila @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
gl: A etiqueta é opcional: se unha lína contén un só número, este será usado como chave e etiqueta.

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.

[ctx: Smart date format]
en: All day
gl: Todo o día
