Smart Date (3.4.3) - en to hr translation catalogue (57 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: default
hr: Zadano

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: never
hr: nikada

en: After
hr: Nakon

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Never
hr: Nikada

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Advanced
hr: Napredno

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: All day
hr: Cijeli dan

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Expose
hr: Izloži

en: Plain
hr: Obični

en: Recent
hr: Nedavni

en: Duration
hr: Trajanje

en: Parameters
hr: Parametri

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Revert
hr: Vrati

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: About
hr: Opis

en: and
hr: i

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Uses
hr: Uporaba

en: Upcoming
hr: Nadolazeći

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
hr: Etiketa je proizvoljna: ukoliko red sadrži jedan broj, on će biti korišten kao ključ i etiketa.
