Smart Date (3.6.0-rc2) - en to am translation catalogue (28 entries)

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Custom
am: ብጁ

en: Time zone
am: የሰዓት ሰቅ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
