Smart Date (4.0.0-beta1) - en to az translation catalogue (102 entries)

en: Suffix
az: Suffiks

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Value
az: Qiymət

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Language
az: Dil

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Daily
az: Gündəlik

en: Weekly
az: Həftəlik

en: Monthly
az: Aylıq

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: Sunday
az: Bazar günü

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Time
az: Vaxt

en: View
az: Görünüş

en: never
az: heç vaxt

en: ID
az: İD

en: After
az: Əvvəl

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Year
az: İl

en: Never
az: Heç vaxt

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Time zone
az: Vaxt zonası

en: Advanced
az: Əlavə

en: Month
az: Ay

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Day
az: Gün

en: Expose
az: ifşa etmək

en: Plain
az: Düz

en: Duration
az: Müddət

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Revert
az: Qaytarma

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Timezone
az: Saat qurşağı

en: Add another item
az: Başqa bir element əlavə edin

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Values
az: Qiymətlər

en: About
az: Haqqında

en: and
az: və

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Bundle
az: Paket

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Default argument
az: Defolt arqument

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Current node's creation time
az: Cari nodeun yaradılması vaxtı

en: Current node's update time
az: Cari node-un yeniləmə vaxtı

en: Do not display items with no value in summary
az: Xülasə dəyəri olmayan elementləri göstərməyin

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
az: Qranulyarlıq iki tarixin eyni olub-olmadığını müəyyən edərkən istifadə ediləcək ən kiçik vahiddir; məsələn, qranularlıq "İl" olarsa, 1999-cu ildə nə vaxt düşməsindən asılı olmayaraq, 1999-cu ilin bütün tarixləri eyni tarix hesab olunacaq.

en: Compact
az: Kompakt

en: Field types
az: Sahə növləri

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Weight for row @number
az: Sətir @number üçün çəki

[ctx: Sort order]
en: Date
az: Tarix üzrə

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
az: Seçilərsə, bu filtrin çoxsaylı nümunələri birlikdə işləyə bilər, sanki eyni filtrə birdən çox dəyər verilmişdir. Bu parametr "Dublikatları azaldın" ayarı ilə uyğun deyil.

en: Allow multiple filter values to work together
az: Bir neçə filtr dəyərinin birlikdə işləməsinə icazə verin

en: Appears in: @bundles.
az: Burada görünür: @bundles.

en: Time increments
az: Vaxt artımları

en: Reduce
az: Azaltmaq

en: Date part order
az: Hissə sifariş tarixi

en: Month/Day/Year
az: Ay/Gün/İl

en: Day/Month/Year
az: Gün/Ay/İl

en: Year/Month/Day
az: İl/Ay/Gün

en: Time type
az: Zaman növü

en: 24 hour time
az: 24 saat vaxt

en: 12 hour time
az: 12 saat vaxt

en: Node Creation Time
az: Nod yaratma vaxtı

en: Node Update Time
az: Nod yeniləmə vaxtı

en: Group item
az: Qrup elementi

en: Managing and displaying date fields
az: Tarix sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Displaying dates
az: Tarixlər göstərilir

en: @label referenced from @field_name
az: @field_name -dən istinad edilən @label

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
az: %name : %format formatını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Time zone override
az: Saat qurşağının ləğvi

en: @title (value @number)
az: @title (qiymət @number)

en: Date part order: @order
az: Sifarişin tarixi: @sifariş

en: Time type: @time_type
az: Vaxt növü: @time_type

en: Time increments: @increment
az: Vaxt artımları: @increment

en: Default start date type
az: Defolt başlanğıc tarixi növü

en: Default start date value
az: Defolt başlanğıc tarixi dəyəri

en: Date separator
az: Tarix ayırıcı

en: The string to separate the start and end dates
az: Başlanğıc və bitmə tarixlərini ayırmaq üçün sətir

en: Separator: %separator
az: Ayırıcı: %separator

en: Computed start date
az: Hesablanmış başlanğıc tarixi

en: The computed start DateTime object.
az: Hesablanmış başlanğıc DateTime obyekti.

en: Computed end date
az: Hesablanmış bitmə tarixi

en: The computed end DateTime object.
az: Hesablanmış son DateTime obyekti.

en: The @title end date cannot be before the start date
az: @title bitmə tarixi başlanğıc tarixindən əvvəl ola bilməz

en: There are no @label yet.
az: Hələ @label yoxdur.
