Smart Date (4.0.2) - en to th translation catalogue (62 entries)

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Daily
th: ทุกวัน

en: Weekly
th: รายสัปดาห์

en: Monthly
th: รายเดือน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: never
th: ไม่เคย

en: ID
th: ไอดี

en: After
th: หลัง

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Year
th: ปี

en: Never
th: ไม่เคย

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Time zone
th: เขตเวลา

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Month
th: เดือน

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Day
th: วัน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Limit
th: จำกัด

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Units
th: หน่วย

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: 1 minute
th: 1 นาที

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Uses
th: ใช้

en: Current date
th: วันปัจจุบัน

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: 5 minute
th: 5 นาที

en: 15 minute
th: 15 นาที

[ctx: Sort order]
en: Date
th: วันที่

en: Appears in: @bundles.
th: ปรากฏใน @bundles.

en: 10 minute
th: 10 นาที

en: 30 minute
th: 30 นาที

en: Managing and displaying date fields
th: การจัดการข้อมูลและแสดงวันที่

en: Displaying dates
th: แสดงวันที่
