Smart Date (4.1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (122 entries)

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: default
fi: oletus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: never
fi: ei koskaan

en: After
fi: Jälkeen

en: Date Format
fi: Aikaformaatti

en: Separator
fi: Erotin

en: hours
fi: tunnit

en: days
fi: päivät

en: Year
fi: Vuosi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Custom
fi: Oma

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Month
fi: Kuukausi

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Frequency
fi: Tiheys

en: Day
fi: Päivä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: All day
fi: Koko päivä

en: months
fi: kuukausia

en: Override
fi: Ohita

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Plain
fi: Puhdas

en: Duration
fi: Kesto

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Limit
fi: Rajoitus

en: day
fi: päivä

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Select list
fi: Valintalista

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Hours
fi: Tunnit

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Join
fi: Liity

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Time Format
fi: Aikamuoto

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: years
fi: vuosia

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: Values
fi: Arvot

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: About
fi: Tietoja

en: and
fi: ja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rule
fi: Sääntö

en: monthly
fi: kuukausittain

en: Instances
fi: Instanssit

en: Bundle
fi: Paketti

en: Uses
fi: Käyttää

en: Default argument
fi: Oletusargumentti

en: Repeats
fi: Toistuu

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: Current node's creation time
fi: Tämän solmun luontiaika

en: Current node's update time
fi: Tämän solmun viimeisin päivitysaika

en: Do not display items with no value in summary
fi: Älä näytä yhteenvedossa argumentteja joilla ei ole arvoa

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
fi: Pienin tarkkuus jota käytetään määrittelemään, ovatko päivämäärät samoja; esimerkiksi jos tarkkuus on "Vuosi", silloin kaikki vuoden 1999 päivämäärät tulkitaan samoiksi tarkemmasta päivämäärästä riippumatta.

en: Compact
fi: Kompakti

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
fi: Etiketti on valinnainen vaihtoehto: jos rivi sisältää yksittäisen luvun sitä käytetään sekä avaimena että etikettinä.

en: 5 minute
fi: 5 minuuttia

en: 15 minute
fi: 15 minuuttia

[ctx: Sort order]
en: Date
fi: Päivämäärä

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
fi: Mikäli valittuna, useat tämän suodattimen käyttökerrat voivat toimia yhdessä aivan kuin suodattimelle olisi annettu useampia kuin yksi arvo. Tämä asetus ei ole yhteensopiva "Vähennä kaksoiskappaleita" asetuksen kanssa.

en: Instance
fi: Instanssi

en: Allow multiple filter values to work together
fi: Salli useampien kuin yhden suodattimen toimia yhdessä

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Time increments
fi: Aikamäärän kasvu

en: 10 minute
fi: 10 minuuttia

en: 30 minute
fi: 30 minuuttia

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Date part order
fi: Päivämäärän osien järjestys

en: Month/Day/Year
fi: Kuukausi/Päivä/Vuosi

en: Day/Month/Year
fi: Päivä/Kuukausi/Vuosi

en: Year/Month/Day
fi: Vuosi/Kuukausi/Päivä

en: Time type
fi: Ajan tyyppi

en: 24 hour time
fi: 24 tunnin aika

en: 12 hour time
fi: 12 tunnin aika

en: Node Creation Time
fi: Aolmun luontiajankohta

en: Node Update Time
fi: Solmun päivitysajankohta

en: Group item
fi: Ryhmittelykohde

en: Date part order: @order
fi: Päiväyksen osien järjestys: @order

en: Time type: @time_type
fi: Ajan tyyppi: @time_type

en: Default start date type
fi: Aloituspäivämäärän oletustyyppi

en: Default start date value
fi: Aloituspäivämäärän oletusarvo

en: Date separator
fi: Päivämääräerotin

en: The string to separate the start and end dates
fi: Merkit joka erottavat aloitus- ja lopetuspäivämäärät
