Smart Date (4.1.0-rc2) - en to km translation catalogue (44 entries)

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Language
km: ភាសា

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Time
km: ពេលវេលា

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: never
km: កុំ​

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Never
km: កុំ

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Month
km: ខែ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: About
km: អំពី

en: and
km: និង

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Uses
km: ប្រើ

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
km: ស្លាក គ្រាន់តែ​ជា​ជម្រើស ៖ ប្រសិនបើ​ជួរ​មួយ​មាន​លេខ​តែមួយ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ពាក្យ​គន្លឹះ និង​ស្លាក ។
