Smart Date (4.1.6) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Hourly
is: Klukkutíma

en: Daily
is: Daglega

en: Weekly
is: Vikulega

en: Monthly
is: Mánaðarlega

en: default
is: sjálfgefið

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Ends
is: Endar

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: never
is: aldrei

en: ID
is: Kenni

en: After
is: Eftir

en: Separator
is: Skilja

en: hours
is: klukkutímar

en: days
is: dagar

en: Year
is: Ár

en: Never
is: Aldrei

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Time zone
is: Tímabelti

en: Contains
is: Inniheldur

en: Does not contain
is: Inniheldur ekki

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Month
is: Mánuður

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Day
is: Dagur

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: day
is: dagur

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Second
is: Sekúnda

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: contains
is: inniheldur

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Rule
is: Regla

en: Current date
is: Núverandi dagsetning

en: Field types
is: Tegundir svæða

[ctx: Sort order]
en: Date
is: Dagsetningaröð
