Smart Date (4.2.0-beta1) - en to bs translation catalogue (46 entries)

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Language
bs: Jezik

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: never
bs: nikad

en: Year
bs: Godina

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Time zone
bs: Vremenska zona

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Month
bs: Mjesec

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Day
bs: Dan

en: Expose
bs: Otkrij

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Revert
bs: Vratiti

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: contains
bs: sadrži

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.
