Smart Date (4.2.3) - en to cs translation catalogue (102 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Hourly
cs: Každou hodinu

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: default
cs: výchozí

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: never
cs: nikdy

en: After
cs: Po

en: Separator
cs: Oddělovač

en: hours
cs: hodiny

en: days
cs: dny

en: Year
cs: Rok

en: Never
cs: Nikdy

en: Custom
cs: Vlastní

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Month
cs: Měsíc

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Day
cs: Den

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Override
cs: Překrýt

en: Operator
cs: Operátor

en: Duration
cs: Trvání

en: minutes
cs: minuty

en: day
cs: den

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Revert
cs: Vrátit

en: Hours
cs: Hodin

en: Minutes
cs: Minuty

en: Join
cs: Připojit se

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Time Format
cs: Formát času

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Yearly
cs: Ročně

en: years
cs: roky

en: weeks
cs: týdny

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Values
cs: Hodnoty

en: contains
cs: obsahuje

en: daily
cs: denně

en: weekly
cs: týdně

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Entity type
cs: Typ entity

en: monthly
cs: měsíčně

en: Uses
cs: Použití

en: Default argument
cs: Výchozí argument

en: Repeats
cs: Opakování

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v souhrnu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: not
cs: ne

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Field types
cs: Typy polí

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
cs: Popisek je nepovinný: Když řádek obsahuje pouze číslo, bude použito jako klíč i jako popisek.

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Reduce
cs: Omezit

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)

en: The string to separate the start and end dates
cs: Řetězec, který rozděluje počáteční a koncová data
