Smart Date (4.2.3) - en to ml translation catalogue (37 entries)

en: Suffix
ml: പ്രത്യയം

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Hourly
ml: മണിക്കൂറിൽ

en: Daily
ml: ദിവസേന

en: Weekly
ml: പ്രതിവാര

en: Monthly
ml: പ്രതിമാസ

en: default
ml: സ്വതവേ

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: Time
ml: സമയം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: never
ml: ഒരിക്കലുമില്ല

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Time zone
ml: സമയമേഖല

en: Month
ml: മാസം

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം

en: Day
ml: ദിവസം

en: Minute
ml: മിനിറ്റ്

en: Second
ml: സെക്കൻഡ്

en: Timezone
ml: സമയമേഖല

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
