Smart Date (8.x-2.0-rc1) - en to os translation catalogue (23 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Language
os: Æвзаг

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Daily
os: Æрвылбон

en: Weekly
os: Æрвылкъуыри

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: Default
os: Æнæивд

en: Sunday
os: хуыцаубон

en: Monday
os: къуырисæр

en: Tuesday
os: дыццæг

en: Wednesday
os: æртыццæг

en: Thursday
os: цыппæрæм

en: Friday
os: майрæмбон

en: Saturday
os: сабат

en: Time
os: Афон

en: View
os: Фенд

en: Format
os: Формат
