Smart Date (8.x-2.0-rc1) - en to ps translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Language
ps: ژبه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Weekly
ps: اونيز

en: Monthly
ps: میاشتنی

en: default
ps: تلواله

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: ID
ps: پېژند

en: After
ps: وروسته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Time zone
ps: مهال سيمه

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: day
ps: ورځ

en: Second
ps: دوهم

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: About
ps: په اړه

en: Bundle
ps: بنډل

en: 5 minute
ps: ۵ دقيقه

en: 15 minute
ps: ۱۵دقيقه

en: 10 minute
ps: ۱۰دقيقه

en: 30 minute
ps: ۳۰ دقيقه

en: Year/Month/Day
ps: کال/میاشت/ورځ

en: Time type
ps: وخت بڼه

en: 24 hour time
ps: ۲۴ ساعته وخت

en: 12 hour time
ps: ۱۲ ساعته وخت
