Smart Date Starter Kit (2.0.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Body
fr: Corps

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Teaser
fr: Accroche

en: Event
fr: Évènement

en: Block
fr: Bloc

en: Events
fr: Évènements

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: When
fr: Quand

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Upcoming
fr: Prochainement

en: Field types
fr: Types de champs

en: Master
fr: Principal

en: Add an Event
fr: Ajouter un évènement
