Smart Glossary (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Related terms
oc: Tèrmes ligats

en: Synonyms
oc: Sinonimes

en: Name
oc: Nom

en: Top
oc: Naut

en: Path
oc: Camin

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Every hour
oc: A cada ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Bottom
oc: Bas

en: Url
oc: URL

en: Load
oc: Cargar

en: Clone
oc: Clonar

en: Source
oc: Font

en: Definition
oc: Definicion

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita
