Smart Glossary (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Related terms
pt: Termos relacionados

en: Synonyms
pt: Sinónimos

en: Parent
pt: Pai

en: Name
pt: Nome

en: Top
pt: Topo

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Every hour
pt: Todas as horas

en: Bottom
pt: Baixo

en: Url
pt: URL

en: Load
pt: Carregar

en: Clone
pt: Clonar

en: Source
pt: Fonte

en: Definition
pt: Definição

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Connection settings
pt: Definições da ligação

en: Language mapping
pt: Mapeamento de idioma
