Smart IP (all releases) - en to hu translation catalogue (376 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: register
hu: regisztráció

en: Country
hu: Ország

en: hours
hu: órák

en: Location
hu: Helyszín

en: login
hu: bejelentkezés

en: Store
hu: Bolt

en: South Australia
hu: Dél-Ausztrália

en: here
hu: ide

en: Down
hu: Le

en: City
hu: Város

en: City:
hu: Város:

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Virgin Islands
hu: Virgin-szigetek

en: Male
hu: Férfi

en: install
hu: telepítés

en: Countries
hu: Országok

en: Google map API key
hu: Google térkép API kulcs

en: Sa
hu: Sz

en: Cron
hu: Időzítő

en: Federated States of Micronesia
hu: Mikronézia

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Hokkaido
hu: Hokkaidó

en: Iwate
hu: Ivate

en: Miyagi
hu: Mijagi

en: Yamagata
hu: Jamagata

en: Saitama
hu: Szajtama

en: Kanagawa
hu: Kanagava

en: Toyama
hu: Tojama

en: Kyoto
hu: Kioto

en: Osaka
hu: Ószaka

en: Hyogo
hu: Hjógo

en: Wakayama
hu: Vakajama

en: Okayama
hu: Okajama

en: Kagawa
hu: Kagava

en: Saga
hu: Siga

en: Nagasaki
hu: Nagaszaki

en: Oita
hu: Óita

en: Miyazaki
hu: Mijazaki

en: Okinawa
hu: Okinava

en: Barking and Dagenham
hu: Barking és Dagenham

en: Bath and North East Somerset
hu: Bath és Északkelet-Somerset

en: Bedfordshire
hu: Bedfo

en: Blackburn with Darwen
hu: Blackburn és Darwen

en: Brighton and Hove
hu: Brighton és Hove

en: East Riding of Yorkshire
hu: Yorkshire-i Keleti Járás

en: East Sussex
hu: Kelet-Sussex

en: Isle of Wight
hu: Wight-sziget

en: Kensington and Chelsea
hu: Kensington és Chelsea

en: North East Lincolnshire
hu: Északkelet-Lincolnshire

en: North Lincolnshire
hu: Észak-Lincolnshire

en: North Somerset
hu: Észak-Somerset

en: North Tyneside
hu: Észak-Tyneside

en: North Yorkshire
hu: Észak-Yorkshire

en: South Gloucestershire
hu: Dél-Gloucestershire

en: Telford and Wrekin
hu: Telford és Wrekin

en: West Berkshire
hu: Nyugat-Berkshire

en: West Sussex
hu: Nyugat-Sussex

en: Macau
hu: Makaó

en: Alaska
hu: Alaszka

en: California
hu: Kalifornia

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: Western
hu: Nyugati

en: Mono
hu: Monó

en: District of Columbia
hu: Columbia Kerület

en: British Columbia
hu: Brit Columbia

en: New Brunswick
hu: Új-Brunswick

en: Northwest Territories
hu: Északnyugati Területek

en: Nova Scotia
hu: Új-Skócia

en: Prince Edward Island
hu: Prince Edward-sziget

en: Quebec
hu: Québec

en: Yukon Territory
hu: Yukon

en: Sant Julia de Loria
hu: Sant Julià de Lòria

en: Saint Paul
hu: Saint Mary

en: Durres
hu: Durrës

en: Kukes
hu: Kukës

en: Lezhe
hu: Lezha

en: Shkoder
hu: Shkodra

en: Tirane
hu: Tirana

en: Vlore
hu: Vlorë

en: Ararat
hu: Ararát

en: Syunik'
hu: Syunik

en: Yerevan
hu: Jereván

en: Distrito Federal
hu: Szövetségi Körzet

en: Tucuman
hu: Tucumán

en: Cordoba
hu: Córdoba

en: Eastern
hu: Keleti

en: Karnten
hu: Karintia

en: Niederosterreich
hu: Alsó-Ausztria

en: Oberosterreich
hu: Felső-Ausztria

en: Steiermark
hu: Stájerország

en: Wien
hu: Bécs

en: Australian Capital Territory
hu: Ausztrál Fővárosi Terület

en: New South Wales
hu: Új-Dél-Wales

en: Northern Territory
hu: Északi terület

en: Western Australia
hu: Nyugat-Ausztrália

en: Ali Bayramli
hu: Äli Bayramlı

en: Abseron
hu: Abşeron

en: Agdam
hu: Ağdam

en: Agstafa
hu: Ağstafa

en: Agsu
hu: Ağsu

en: Davaci
hu: Däväçi

en: Fuzuli
hu: Füzuli

en: Ganca
hu: Gäncä

en: Goycay
hu: Göyçay

en: Imisli
hu: Imişli

en: Lacin
hu: Laçin

en: Mingacevir
hu: Mingäçevir

en: Neftcala
hu: Neftçala

en: Qabala
hu: Qəbələ

en: Saki
hu: Şäki

en: Xacmaz
hu: Xaçmaz

en: Naxcivan
hu: Naxçıvan

en: Chittagong
hu: Csittagong

en: Oost-Vlaanderen
hu: Kelet-Flandria

en: West-Vlaanderen
hu: Nyugat-Flandria

en: Bale
hu: Balé

en: Bazega
hu: Bazèga

en: Boulkiemde
hu: Boulkiemdé

en: Houet
hu: Houët

en: Kenedougou
hu: Kénédougou

en: Koulpelogo
hu: Koulpélogo

en: Kourweogo
hu: Kourwéogo

en: Leraba
hu: Léraba

en: Passore
hu: Passoré

en: Sanguie
hu: Sanguié

en: Seno
hu: Séno

en: Zoundweogo
hu: Zoundwéogo

en: Burgas
hu: Burgasz

en: Varna
hu: Várna

en: Veliko Turnovo
hu: Veliko Tarnovo

en: Vratsa
hu: Vraca

en: Dobrich
hu: Dobrics

en: Kurdzhali
hu: Kardzsali

en: Kyustendil
hu: Kjusztendil

en: Lovech
hu: Lovecs

en: Pazardzhik
hu: Pazardzsik

en: Ruse
hu: Rusze

en: Silistra
hu: Szilisztra

en: Sliven
hu: Szliven

en: Smolyan
hu: Szmoljan

en: Stara Zagora
hu: Sztara Zagora

en: Turgovishte
hu: Targoviste

en: Khaskovo
hu: Haszkovo

en: Shumen
hu: Sumen

en: Yambol
hu: Jambol

en: Central
hu: Központi

en: Northern
hu: Északi

en: Amapa
hu: Amapá

en: Bahia
hu: Bahía

en: Ceara
hu: Ceará

en: Espirito Santo
hu: Espírito Santo

en: Goias
hu: Goiás

en: Zurich
hu: Zürich

en: Basel-Stadt
hu: Bázel város

en: Basel-Landschaft
hu: Bázel

en: Graubunden
hu: Graubünden

en: Beijing
hu: Peking

en: Tianjin
hu: Tiencsin

en: Hebei
hu: Hupej

en: Shanxi
hu: Sanhszi

en: Nei Mongol
hu: Belső-Mongólia

en: Jilin
hu: Csilin

en: Heilongjiang
hu: Hejlungcsiang

en: Shanghai
hu: Sanghaj

en: Jiangsu
hu: Csiangszu

en: Zhejiang
hu: Csöcsiang

en: Anhui
hu: Anhuj

en: Fujian
hu: Fucsien

en: Jiangxi
hu: Csianghszi

en: Shandong
hu: Santung

en: Henan
hu: Honan

en: Hubei
hu: Hupej

en: Guangdong
hu: Kanton

en: Guangxi
hu: Kuanghszi

en: Hainan
hu: Hajnan

en: Sichuan
hu: Szecsuán

en: Guizhou
hu: Kujcsou

en: Yunnan
hu: Jünnan

en: Shaanxi
hu: Sanhszi

en: Gansu
hu: Kanszu

en: Qinghai
hu: Csinghaj

en: Ningxia
hu: Ninghszia

en: Xinjiang
hu: Hszincsiang

en: Chongqing
hu: Csungking

en: Kosovo
hu: Koszovó

en: Bayern
hu: Bajorország

en: Bremen
hu: Bréma

en: Mecklenburg-Vorpommern
hu: Mecklenburg-Elő-Pomeránia

en: Niedersachsen
hu: Alsó-Szászország

en: Nordrhein-Westfalen
hu: Észak-Rajna–Vesztfália

en: Rheinland-Pfalz
hu: Rajna-vidék–Pfalz

en: Saarland
hu: Saar-vidék

en: Sachsen
hu: Szászország

en: Sachsen-Anhalt
hu: Szász-Anhalt

en: Galapagos
hu: Galápagos

en: Somali
hu: Szomáli

en: Kosrae
hu: Kosrae-sziget

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Tatabanya
hu: Tatabánya

en: Jasz-Nagykun-Szolnok
hu: Jász-Nagykun-Szolnok

en: Nairobi Area
hu: Nairobi vonzáskörzete

en: Lagos
hu: Lagosz

en: West Coast
hu: Nyugati part

en: Alba
hu: Fehér

en: Arges
hu: Argyas

en: Bacau
hu: Bákó

en: Bihor
hu: Bihar

en: Bistrita-Nasaud
hu: Beszterce-Naszód

en: Botosani
hu: Botosány

en: Brasov
hu: Brassó

en: Bucuresti
hu: Bukarest

en: Buzau
hu: Bodza

en: Calarasi
hu: Kalarász

en: Caras-Severin
hu: Karas-Severin

en: Cluj
hu: Kolozsvár

en: Constanta
hu: Konstanca

en: Covasna
hu: Kovászna

en: Dambovita
hu: Dámbovita

en: Dolj
hu: Völgyi-Zsíl

en: Galati
hu: Galac

en: Giurgiu
hu: Gyurgyevó

en: Gorj
hu: Hegyi-Zsíl

en: Harghita
hu: Hargita

en: Hunedoara
hu: Vajdahunyad

en: Ialomita
hu: Jalomica

en: Iasi
hu: Jászvásár

en: Ilfov
hu: Jilfó

en: Maramures
hu: Máramaros

en: Mehedinti
hu: Méhed

en: Mures
hu: Marosvásárhely

en: Neamt
hu: Németvásár

en: Salaj
hu: Szilágy

en: Satu Mare
hu: Szatmárnémeti

en: Sibiu
hu: Nagyszeben

en: Suceava
hu: Szucsáva

en: Timis
hu: Temes

en: Tulcea
hu: Tulcsa

en: Vaslui
hu: Vászló

en: Valcea
hu: Valcsa

en: Vrancea
hu: Vráncsa

en: Bashkortostan
hu: Baskírföld

en: Dagestan
hu: Dagesztán

en: Karelia
hu: Karélia

en: Mordovia
hu: Mordvinföld

en: North Ossetia
hu: Észak-Oszétia

en: Tatarstan
hu: Tatárföld

en: Chechnya
hu: Csecsenföld

en: Chuvashia
hu: Csuvasföld

en: Krasnodar
hu: Krasznodar

en: Krasnoyarsk
hu: Krasznojarszk

en: Amur
hu: Amuri területek

en: Bryansk
hu: Burjátföld

en: Vladimir
hu: Vlagyimir

en: Volgograd
hu: Volgográd

en: Voronezh
hu: Voronyezs

en: Irkutsk
hu: Irkutszk

en: Kaliningrad
hu: Kalinyingrád

en: Kamchatka
hu: Kamcsatka

en: Kemerovo
hu: Kemerovó

en: Kostroma
hu: Kosztroma

en: Kurgan
hu: Kurgán

en: Kursk
hu: Kurszk

en: Leningrad
hu: Leningrád

en: Lipetsk
hu: Lipeck

en: Magadan
hu: Magadán

en: Murmansk
hu: Murmanszk

en: Novosibirsk
hu: Novoszibirszk

en: Omsk
hu: Omszk

en: Pskov
hu: Pszkov

en: Rostov
hu: Rosztov

en: Samara
hu: Szamara

en: Saratov
hu: Szaratov

en: Sakhalin
hu: Szahalin

en: Sverdlovsk
hu: Szverdlov

en: Smolensk
hu: Szmolenszk

en: Tomsk
hu: Tomszk

en: Chelyabinsk
hu: Cseljabinszk

en: Chita
hu: Csita

en: Ar Riyad
hu: Rijád

en: Sao Tome
hu: São Tomé

en: Tunis
hu: Tunisz

en: Dar es Salaam
hu: Dár asz-Szalám

en: IP address
hu: IP-cím

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: Latitude:
hu: Földrajzi szélesség:

en: Longitude:
hu: Földrajzi hosszúság:

en: Country:
hu: Ország:

en: available
hu: elérhető

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: issue
hu: feladat

en: Postal code:
hu: Irányítószám:

en: Abu Dhabi
hu: Abu-Dzabi

en: Ajman
hu: Adzsmán

en: Dubai
hu: Dubaj

en: Fujairah
hu: el-Fudzseira

en: Ras Al Khaimah
hu: Rász el-Haima

en: Sharjah
hu: Sardzsa

en: Umm Al Quwain
hu: Umm-el-Kaivein

en: Badakhshan
hu: Badakhshán

en: Badghis
hu: Bádis

en: Baghlan
hu: Baglán

en: Bamian
hu: Bámján

en: Farah
hu: Faráh

en: Faryab
hu: Fárjáb

en: Ghowr
hu: Gur

en: Herat
hu: Herát

en: Kabol
hu: Kabul

en: Kapisa
hu: Kápiszá

en: Konar
hu: Kunar

en: Lowgar
hu: Lugar

en: Parvan
hu: Parván

en: Kandahar
hu: Kandahár

en: Kondoz
hu: Kunduz

en: Takhar
hu: Tahár

en: Zabol
hu: Zábol

en: Balkh
hu: Balh

en: Jowzjan
hu: Dzsuzdzsán

en: Samangan
hu: Szamangán

en: Sar-e Pol
hu: Szar-e Pol

en: Khowst
hu: Khost

en: Nurestan
hu: Nuresztán

en: Oruzgan
hu: Uruzgán

en: Daykondi
hu: Dájkondi

en: Panjshir
hu: Pandzssir

en: Agdas
hu: Ağdas

en: Barda
hu: Bärdä

en: Federation of Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Republika Srpska
hu: Boszniai Szerb Köztársaság

en: Comilla
hu: Kumilla

en: Newfoundland
hu: Újfundland

en: Kobenhavn
hu: Koppenhága

en: Southern Finland
hu: Dél-Finnország

en: Eastern Finland
hu: Kelet-Finnország

en: Western Finland
hu: Nyugat-Finnország

en: Greater London
hu: Nagy-London

en: Hereford and Worcester
hu: Hereford és Worcester

en: South Yorkshire
hu: Dél-Yorkshire

en: West Yorkshire
hu: Nyugat-Yorkshire

en: London, City of
hu: London városa

en: Bacs-Kiskun
hu: Bács-Kiskun

en: Bekes
hu: Békés

en: Borsod-Abauj-Zemplen
hu: Borsod-Abaúj-Zemplén

en: Csongrad
hu: Csongrád

en: Fejer
hu: Fejér

en: Gyor-Moson-Sopron
hu: Győr-Moson-Sopron

en: Hajdu-Bihar
hu: Hajdú-Bihar

en: Komarom-Esztergom
hu: Komárom-Esztergom

en: Nograd
hu: Nógrád

en: Pecs
hu: Pécs

en: Szabolcs-Szatmar-Bereg
hu: Szabolcs-Szatmár-Bereg

en: Veszprem
hu: Veszprém

en: Gyor
hu: Győr

en: Bekescsaba
hu: Békéscsaba

en: Dunaujvaros
hu: Dunaújváros

en: Hodmezovasarhely
hu: Hódmezővásárhely

en: Kaposvar
hu: Kaposvár

en: Kecskemet
hu: Kecskemét

en: Nyiregyhaza
hu: Nyíregyháza

en: Szekesfehervar
hu: Székesfehérvár

en: Salgotarjan
hu: Salgótarján

en: Szekszard
hu: Szekszárd

en: Sistan va Baluchestan
hu: Sistan és Baluchestan

en: Time zone:
hu: Időzóna:
