Smart IP (8.x-3.0-beta1) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Country
oc: País

en: Delta
oc: Dèlta

en: Location
oc: Emplaçament

en: here
oc: aicí

en: Down
oc: Bas

en: City
oc: Vila

en: City:
oc: Vila :

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Djibouti
oc: Jiboti

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Mexico
oc: Mexic

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Niger
oc: Nigèr

en: Northern Mariana Islands
oc: Illas Marianas

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Male
oc: Òme

en: Saint Helena
oc: Santa Elena

en: Abkhazia
oc: Abcasia

en: Limburg
oc: Limborg

en: Cambridgeshire
oc: Bedfordshire

en: Cornwall
oc: Cornoalha

en: Arizona
oc: Arizòna

en: California
oc: Califòrnia

en: Louisiana
oc: Loïsiana

en: Minnesota
oc: Minnesòta

en: Mississippi
oc: Mississipí

en: Missouri
oc: Missorí

en: New Hampshire
oc: Nòu Hampshire

en: New Jersey
oc: Nòva Jersey

en: New Mexico
oc: Nòu Mexic

en: New York
oc: Nòva York

en: North Carolina
oc: Carolina del Nòrd

en: North Dakota
oc: Dakota del Nòrd

en: Pennsylvania
oc: Pensilvània

en: South Carolina
oc: Carolina del Sud

en: South Dakota
oc: Dakota del Sud

en: Texas
oc: Tèxas

en: Virginia
oc: Virgínia

en: West Virginia
oc: Virgínia Occidentala

en: debug
oc: desbugatge

en: Somali
oc: Somalian

en: IP address
oc: Adreça IP

en: File system
oc: Sistèma de fichièrs
