Smart IP (all releases) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Location
fr: Emplacement

en: South Australia
fr: Australie du sud

en: Down
fr: Bas

en: Mexico
fr: Mexique

en: Male
fr: Homme

en: Saint Helena
fr: Sainte-Hélène

en: Ajaria
fr: Adjarie

en: Barking and Dagenham
fr: Barking et Dagenham

en: Bath and North East Somerset
fr: Bath et Somerset du Nord-Est

en: Brighton and Hove
fr: Brighton et Hove

en: Cornwall
fr: Cornouailles

en: Cumbria
fr: Cumbrie

en: East Riding of Yorkshire
fr: Yorkshire de l'Est

en: East Sussex
fr: Sussex de l'Est

en: Hammersmith and Fulham
fr: Hammersmith et Fulham

en: Isle of Wight
fr: Île de Wight

en: Kensington and Chelsea
fr: Kensington et Chelsea

en: Kingston upon Thames
fr: Kingston-upon-Thames

en: North East Lincolnshire
fr: Lincolnshire Nord-Est

en: North Lincolnshire
fr: Lincolnshire Nord

en: North Somerset
fr: Somerset du Nord

en: North Tyneside
fr: Tyneside Nord

en: North Yorkshire
fr: Yorkshire Nord

en: Redcar and Cleveland
fr: Redcar et Cleveland

en: South Gloucestershire
fr: Gloucestershire du Sud

en: South Tyneside
fr: Tyneside du Sud

en: East Lothian
fr: Lothian

en: Shetland Islands
fr: Îles Shetland

en: Isle of Anglesey
fr: Île d'Anglesey

en: Macau
fr: Macao

en: British Columbia
fr: Colombie-Britannique

en: New Brunswick
fr: Nouveau-Brunswick

en: Northwest Territories
fr: Territoires du Nord-Ouest

en: Nova Scotia
fr: Nouvelle-Écosse

en: Prince Edward Island
fr: Île du Prince Édouard

en: Quebec
fr: Québec

en: Yukon Territory
fr: Yukon

en: Distrito Federal
fr: District fédéral

en: Australian Capital Territory
fr: Territoire de la capitale australienne

en: New South Wales
fr: Nouvelle-Galles du Sud

en: Northern Territory
fr: Territoire du Nord

en: Tasmania
fr: Tasmanie

en: Western Australia
fr: Australie-Occidentale

en: Brunei and Muara
fr: Brunei-Muara

en: Amapa
fr: Amapá

en: Ceara
fr: Ceará

en: Espirito Santo
fr: Espírito Santo

en: Goias
fr: Goiás

en: Maranhao
fr: Maranhão

en: Para
fr: Pará

en: Paraiba
fr: Paraíba

en: Pernambuco
fr: Pernambouc

en: Piaui
fr: Piauí

en: Parana
fr: Paraná

en: Rondonia
fr: Roraima

en: Sao Paulo
fr: São Paulo

en: Mecklenburg-Vorpommern
fr: Mecklembourg-Poméranie-Occidentale

en: Somali
fr: Somalien

en: Colon
fr: Deux-points

en: Kujawsko-Pomorskie
fr: Couïavie-Poméranie

en: Pomorskie
fr: Voïvodie de Poméranie

en: Zachodniopomorskie
fr: Voïvodie de Poméranie occidentale

en: Newfoundland
fr: Terre-Neuve

en: Ile-de-France
fr: Ile de France
