Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Label
cs: Popisek

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Menu name
cs: Název menu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: Parent link
cs: Nadřazený odkaz

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka zaoření pro odkaz a všechny jeho potomky je pevně daná. Některé odkazy v menu nemusí být dostupné jako rodiče, pokud by jejich zvolení znamenalo překročení tohoto limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
cs: Váha odkazu vůči odkazům ve stejném menu na stejné úrovni zanoření. Odkazy s větší váhou klesnou v menu hlouběji a odkazy s menší váhou budou umístěny výše.
