Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Label
sv: Etikett

en: Menu
sv: Meny

en: Expanded
sv: Utfällt

en: Link text
sv: Länktext

en: Menu name
sv: Menynamn

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Show as expanded
sv: Visa som utfälld

en: Parent link
sv: Ovanliggande länk

en: Fallback value
sv: Värde i reserv

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sv: Det maximala djupet för en länk och alla dess underordnade är fast. Vissa menylänkar kanske inte är tillgängliga som ovanliggande val om valet av dem skulle överskrida denna gräns.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
sv: Länkvikt mellan länkar i samma meny på samma djup. I menyn kommer länkarna med hög vikt att sjunka och länkar med låg vikt kommer att placeras närmare toppen.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
sv: Om menylänken är markerad och har underliggande val, kommer menyn alltid att visas utökad. Detta alternativ kan åsidosättas för hela menyträdet när ett menyblock placeras.
