Smart Store (1.0.3) - en to fi translation catalogue (315 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: view
fi: näkymä

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: settings
fi: asetukset

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Archive
fi: Arkisto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Total
fi: Yhteensä

en: Attachment
fi: Liite

en: Issue
fi: Numero

en: Picture
fi: Kuva

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Database
fi: Tietokanta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Qty
fi: Määrä

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Payment
fi: Maksu

en: Payments
fi: Maksut

en: Store
fi: Kauppa

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Color
fi: Väri

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Tools
fi: Työkalut

en: Recent comments
fi: Uusimmat kommentit

en: Profile
fi: Profiili

en: Votes
fi: Äänet

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Messages
fi: Viestit

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Author Name
fi: Tekijän nimi

en: or
fi: tai

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Product
fi: Tuote

en: Completed
fi: Valmis

en: Products
fi: Tuotteet

en: Orders
fi: Tilaukset

en: User page
fi: Käyttäjäsivu

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: image
fi: kuva

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Published comments
fi: Julkaistut kommentit

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Used in
fi: Käytetään

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Usage
fi: Käyttö

en: Brand
fi: Brändi

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Newsletters
fi: Uutiskirjeet

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Search help
fi: Hakuohjeet

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: About
fi: Tietoja

en: Fid
fi: FId

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: and
fi: ja

en: Unpublish comment
fi: Peru kommentin julkaisu

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rating
fi: Arvio

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Cart block
fi: Ostoskorilohko

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: of
fi: /

en: Flags
fi: Liput

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Light
fi: Vaalea

en: No products available.
fi: Ei tuotteita saatavilla.

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Email: Plain
fi: Sähköposti: pelkkä teksti

en: Email: HTML
fi: Sähköposti: HTML

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Delete comment
fi: Poista kommentti

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Posted in
fi: Kirjoitus

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Publish comment
fi: Julkaise kommentti

en: Total price
fi: Hinta yhteensä

en: Add to Wishlist
fi: Lisää toivelistaan

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Billing
fi: Laskutus

en: Personal contact form
fi: Henkilökohtainen yhteydenotto

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Remote ID
fi: Ulkoinen ID

en: Authorized
fi: Varmennettu

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: No orders available.
fi: Ei tilauksia saatavilla.

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Save comment
fi: Tallenna kommentti

en: Unapproved comments
fi: Hyväksyntää odottavat kommentit

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Unit Price
fi: Yksikköhinta

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Dark
fi: Tumma

en: Delete order
fi: Poista tilaus

en: You have not placed any orders with us yet.
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Confirmation for [site:name]
fi: Vahvistus sivustolle [site:name]

en: No stores available.
fi: Ei kauppoja saatavilla.

en: Publish taxonomy term
fi: Julkaise luokittelutermi

en: Unpublish taxonomy term
fi: Poista julkaisusta luokittelutermi

en: Order items
fi: Tilauksen rivit

en: Node operations bulk form
fi: Solmujen bulkkitoimintojen lomake

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fi: Syötä pilkulla erotettu lista. Esimerkiksi: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Administrative task links
fi: Ylläpidon linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.

en: Publish product
fi: Julkaise tuote

en: Unpublish product
fi: Poista tuotteen julkaisu

en: Carts
fi: Ostoskorit

en: User orders
fi: Käyttäjän tilaukset

en: Cart form
fi: Ostoskorilomake

en: Delete product
fi: Poista tuote

en: Delete store
fi: Poista kauppa

en: Order item
fi: Tilausrivi

en: order item
fi: tilauksen rivit

en: order items
fi: tilauksen rivit

en: Payment gateway
fi: Maksuväylä

en: Add to Cart Form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake

en: Order logs
fi: Tilauksen logit

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.

en: Refunded:
fi: Palautettu:

en: Tax number
fi: Veronumero
