Smart Store (1.0.3) - en to th translation catalogue (95 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: Subscribers
th: ผู้สมัคร

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: Quantity
th: จำนวน

en: On
th: เปิด

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Link
th: ลิงค์

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Issue
th: เล่มปี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Off
th: ปิด

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Add to cart
th: หยิบใส่ตะกร้า

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Invoice
th: ใบส่งของ

en: Code
th: รหัส

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Payments
th: การชำระเงิน

en: Store
th: ร้านค้า

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Color
th: สี

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Votes
th: คะแนนโหวต

en: Messages
th: ข้อความ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: or
th: หรือ

en: Video
th: วีดีโอ

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Products
th: รูปสินค้า

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: image
th: รูปภาพ

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Blocks
th: บล็อค

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Profiles
th: ประวัติผู้ใช้

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Brand
th: ตราสินค้า

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Billing information
th: ข้อมูลใบเสร็จ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: of
th: ของ

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Payment Method
th: วิธีการชําระเงิน

en: Billing
th: ค่า Billing

en: Personal contact form
th: อนุญาตให้มีการติดต่อส่วนตัว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Unit Price
th: ราคาต่อหน่วย

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Node operations bulk form
th: การดำเนินการของโหนดจำนวนมาก

en: Boxed
th: แบบบรรจุกล่อง

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
