Smart Store (1.0.4) - en to az translation catalogue (137 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Body
az: Tərkib

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Content
az: Məzmun

en: Description
az: İzahat

en: RSS feed
az: RSS

en: Article
az: Məqalə

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Taxonomy
az: Taksanomiya

en: Size
az: Ölçü

en: Image
az: Şəkil

en: settings
az: parametrlər

en: Help
az: Dəstək

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Teaser
az: Tizer

en: Picture
az: Şəkil

en: User
az: İstifadəçi

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Database
az: Məlumatlar bazası

en: Off
az: Söndürülüb

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Comment
az: Şərh

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Color
az: Rəng

en: Users
az: İstifadəçilər

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Tools
az: Alətlər

en: Full
az: Tam

en: Messages
az: Mesajlar

en: Fixed
az: Sabit

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: or
az: və ya

en: Document
az: Sənəd

en: Search help
az: Kömək axtarın

en: About
az: Haqqında

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: and
az: və

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: of
az: söndür

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Delete comment
az: Şərhi silin

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Video file
az: Video fayl

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: Compact
az: Kompakt

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Powered by Drupal
az: Drupal tərəfindən dəstəklənir

en: Your virtual face or picture.
az: Virtual üzünüz və ya şəkliniz.

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
az: Xəbərlər, press-relizlər və ya bloq yazıları kimi zamana həssas məzmun üçün <em>məqalələrdən</em> istifadə edin.

en: Wide
az: Geniş

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Publish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərc edin

en: Unpublish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərcdən çıxarın

en: Editorial
az: Redaksiya

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
az: Vergüllə ayrılmış siyahı daxil edin. Məsələn: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: Max 1300x1300
az: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
az: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
az: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
az: Maksimum 650x650

en: Narrow
az: Dar

en: Use local images for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli şəkillərdən istifadə edin.

en: A locally hosted audio file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən audio fayl.

en: A locally hosted video file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən video fayl.

en: Remote video
az: Uzaqdan video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
az: YouTube və ya Vimeo-dan uzaqdan yerləşdirilən video.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
az: Arxivləşdirilib

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: Workflow state label]
en: Published
az: Nəşr edilmişdir

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
az: Qaralamaya bərpa edin

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
az: Bərpa et

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
az: Yeni Qaralama Yaradın

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
az: Dərc et

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
az: Yüklənmiş fayl və ya sənəd, məsələn, PDF.

en: Search form (narrow)
az: Axtarış forması (dar)

en: Search form (wide)
az: Axtarış forması (geniş)

en: Wide (1090)
az: Geniş (1090)

en: Olivero Medium
az: Olivero Orta
