Smart Store (1.0.4) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: RSS feed
bn: RSS ফীড

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Size
bn: সাইজ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Block
bn: ব্লক

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Color
bn: রং

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bn: @site বর্তমানে মেরামত করা হচ্ছে। আমরা শিঘ্রই ফিরে আসব। অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন।

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Full comment
bn: পূর্ণাঙ্গ মন্তব্য

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
