Smart Store (1.0.4) - en to bs translation catalogue (52 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Content
bs: Sadržaj

en: Description
bs: Opis

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Categories
bs: Kategorije

en: Size
bs: Veličina

en: Image
bs: Slika

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Comment
bs: Komentar

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Address
bs: Adresa

en: Color
bs: Boja

en: Users
bs: Korisnici

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Tools
bs: Alati

en: Profile
bs: Profil

en: Messages
bs: Poruke

en: Products
bs: Proizvodi

en: Account
bs: Korisnički račun

en: and
bs: i

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Personal contact form
bs: Lični kontakt formular

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
