Smart Store (1.0.4) - en to ca translation catalogue (168 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Body
ca: Cos

en: Register
ca: Registra

en: Content
ca: Contingut

en: Description
ca: Descripció

en: RSS feed
ca: Canal RSS

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Support
ca: Suport

en: Size
ca: Mida

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: settings
ca: paràmetres

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Audio
ca: Àudio

en: Teaser
ca: Resum

en: Picture
ca: Imatge

en: User
ca: Usuari

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Database
ca: Base de dades

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: Comment
ca: Comentari

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Plain text
ca: Text pla

en: Qty
ca: Quantitat

en: Amount
ca: Import

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Address
ca: Adreça

en: Invoice
ca: Factura

en: Users
ca: Usuaris

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Tools
ca: Eines

en: Profile
ca: Perfil

en: Full
ca: Complet

en: Messages
ca: Missatges

en: Fixed
ca: Fixat

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: or
ca: o

en: Video
ca: Vídeo

en: Diff
ca: Diferència

en: Cart
ca: Carretó

en: Shipping
ca: Tramesa

en: Products
ca: Productes

en: image
ca: imatge

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Default newsletter
ca: Butlletí per defecte

en: Newsletter
ca: Butlletí

en: Account
ca: Compte

en: Search help
ca: Ajuda de la cerca

en: About
ca: Detalls

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: and
ca: i

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Rating
ca: Valoració

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: of
ca: de

en: Admin
ca: Administrador

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Light
ca: Clar

en: Email: Plain
ca: Correu electrònic: Pla

en: Email: HTML
ca: Correu electrònic: HTML

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Add to Wishlist
ca: Afegeix a la Llista de desitjos

en: Compact
ca: Compacta

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Remote ID
ca: ID remota

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Processing...
ca: Processant...

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Contact Us
ca: Contacta'ns

en: Dark
ca: Fosc

en: Wide
ca: Ample

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Confirmation for [site:name]
ca: Confirmació per a [site:name]

en: Basic Page
ca: Pàgina Bàsica

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Public Files Directory
ca: Directori de fitxers públics

en: Private Files Directory
ca: Directori de fitxers privats

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Send newsletter issue
ca: Envia el butlletí

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: Default Drupal Database
ca: Base de dades predeterminada de Drupal

en: A locally hosted audio file.
ca: Un fitxer d'àudio allotjat en local.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ca: Arxivat

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ca: Publicat

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ca: Arxiva

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ca: Restaura com a esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ca: Publica

en: Search form (narrow)
ca: Formulari de cerca (estret)

en: Search form (wide)
ca: Formulari de cerca (ample)
