Smart Store (1.0.4) - en to he translation catalogue (114 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Register
he: הרשמה

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: Article
he: כתבה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Categories
he: קטגוריות

en: Size
he: גודל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: settings
he: הגדרות

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Audio
he: אודיו

en: Teaser
he: תקציר

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Qty
he: כמות

en: Amount
he: כמות

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Address
he: כתובת

en: Invoice
he: חשבונית

en: Color
he: צבע

en: Users
he: חברי האתר

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Checkout
he: לרכישה

en: Tools
he: כלים

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Full
he: מלא

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Fixed
he: קבוע

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: or
he: או

en: Video
he: וידאו

en: Diff
he: שינוי

en: Cart
he: סל קניות

en: Shipping
he: משלוח

en: Products
he: מוצרים

en: Document
he: מסמך

en: image
he: תמונה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Newsletter
he: ניוזלטר

en: Account
he: חשבון

en: Search help
he: חיפוש בעזרה

en: About
he: אודות

en: No items found.
he: לא נמצאו פריטים.

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: and
he: וגם

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: Rating
he: דירוג

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: of
he: של

en: Admin
he: מנהל

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: Compact
he: קומפקטי

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Java
he: ג'אווה

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Processing...
he: בתהליך עיבוד...

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Main page content
he: תוכן

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Delete order
he: מחיקת הזמנה

en: Wide
he: רחב

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Narrow
he: צר
