Smart Store (1.0.5) - en to el translation catalogue (114 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Register
el: Εγγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Description
el: Περιγραφή

en: RSS feed
el: Ροή RSS

en: Article
el: Άρθρο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Image
el: Εικόνα

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: User
el: Χρήστης

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Qty
el: Τεμ

en: Amount
el: Ποσό

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Users
el: Χρήστες

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Full
el: Πλήρες

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: or
el: ή

en: Cart
el: Καλάθι

en: Shipping
el: Έξοδα αποστολής

en: Products
el: Προϊόντα

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Search help
el: Αναζήτηση βοήθειας

en: About
el: Περί

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: and
el: και

en: Unpublish comment
el: Άρση δημοσίευσης σχολίου

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: of
el: από

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Publish comment
el: Δημοσίευση σχολίου

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Personal contact form
el: Προσωπική φόρμα επικοινωνίας

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Save comment
el: Αποθήκευση σχολίου

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Unit Price
el: Τιμή μονάδας

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Narrow
el: Στενό
