Smartling Connector (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Queued
fr: En file d'attente

en: Key
fr: Clef

en: Enabled languages
fr: Langues activées

en: author
fr: auteur

en: Changed
fr: Modifié

en: Failed
fr: Échec

en: Translated
fr: Traduit

en: Translation
fr: Traduction

en: Translated content
fr: Contenu traduit

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Account
fr: Compte

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Uses
fr: Utilisations

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: Progress
fr: Progression

en: User permissions
fr: Droits de l'utilisateur

en: API URL
fr: URL API

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Hash
fr: Hachage

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Entity title
fr: Titre de l'entité

en: Original language
fr: Langue initiale

en: Translating
fr: Traduction

en: Language mapping
fr: Correspondance de langue
