Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Taxonomy settings
hu: Taxonómia beállításai

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Key
hu: Kulcs

en: Enabled languages
hu: Engedélyezett nyelvek

en: author
hu: szerző

en: Changed
hu: Módosítva

en: Failed
hu: Sikertelen

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Test connection
hu: Kapcsolat tesztelése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Translated
hu: Lefordított

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translated content
hu: Lefordított tartalom

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Offset
hu: Eltolás

en: Account
hu: Saját adatok

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Uses
hu: Használat

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: User permissions
hu: Felhasználói jogosultságok

en: Submitter
hu: Beküldő

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Asc
hu: Növ

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Master
hu: Mester

en: Expert
hu: Szakértő

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Node operations bulk form
hu: Tartalmak tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Translating
hu: Fordítás

en: Language mapping
hu: Nyelv leképezés
