Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Taxonomy settings
pt: Configurações de taxonomia

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Queued
pt: Enfileirado

en: Key
pt: Chave

en: Enabled languages
pt: Idiomas habilitados

en: author
pt: autor

en: Changed
pt: Alterado

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Translation language
pt: Idioma da tradução

en: Translated
pt: Traduzido

en: Translation
pt: Tradução

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Execute
pt: Executar

en: Account settings
pt: Opções da conta

en: Edit node
pt: Editar o node

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Account
pt: Conta

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Uses
pt: Usos

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Progress
pt: Progresso

en: User permissions
pt: Permissões de usuários

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Asc
pt: Ascendente

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Master
pt: Principal

en: Original language
pt: Idioma original

en: Node operations bulk form
pt: Formulário de operações em massa para nodes

en: With selection
pt: Selecione a ação

en: Translating
pt: Traduzindo

en: Language mapping
pt: Mapeamento de idioma
