Smileys Field (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: Image Path
uk: Шлях до зображення

en: Visibility
uk: Видимість

en: Smileys
uk: Смайлики

en: Smiley
uk: Смайлик

en: Acronyms
uk: Абревіатури

en: Stand-alone
uk: Окремо

en: Edit Smiley
uk: Редагувати посмішки

en: Invisible (but not disabled)
uk: Невидимий (але не відключений)

en: Enter a list of shorthands for the smiley you wish to add, separated by spaces. e.g. ':) ;) :smile:'
uk: Введіть список абревіатур для посмішки, які необхідно додати, розділяючи їх пробілами. Наприклад: :) ;) :smile:.

en: Enter the relative of the smiley-image relative to the root of your Drupal site. e.g. 'images/smileys/happy.png'.
uk: Введіть шлях до посмішки, який перебуває в папці з модулем Smileys. Наприклад: images/smileys/happy.png.

en: A short description of the emotion depicted to be used as tooltip for the image. e.g. 'Laughing out loud'.
uk: Уведіть короткий опис емоції для посмішки, яка буде показуватись як спливаюча підказка. Наприклад: Голосно сміюся.

en: Enter new category here
uk: Уведіть нову категорію отут
